Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2024 - 2025

Světové juniorské stříbro pro atleta Michala Radu.

Velké zastoupení jsme měli v atletické výpravě na světovém juniorském šampionátu atletů v peruánské Limě konaného od 27. do 31.8.

Čtyři naši studenti-atleti, všichni ještě věkem dorostenci, ale již s titulem mistrů Evropy z šampionátu ME do U18 v B. Bystrici, jeli do Limy především sbírat zkušenosti pro další atletická léta.  Soutěžení ve světové juniorské kategorii U20, až o dva roky staršími soupeři ze 140 zemí světa, má vždy velmi vysokou úroveň a jsou již k vidění budoucí atletické hvězdy. Přes mládí našich dorosteneckých mistrů procházeli soutěžemi velmi sebevědomě a zanechali v Limě velmi dobrý dojem.

Absolutorium patří Michalovi Radovi (3.S), který si jako nejmladší ve finále na trati 400 m překážek vybojoval úžasné světové juniorské stříbro v novém českém rekordu juniorů časem 49.30 s.  Za vítězem zaostal jen o 0,04 s, což je asi 16 cm.!!!

Z kvalifikací se do semifinále probojovala děvčata. Nina Radová (3.S) na trati 400 m překážek, ale finálová osmička byla ještě nad její síly. Totéž si vyzkoušela Adélka Holubová(6E) na trati 800 m. Ve velmi náročných taktických soubojích se do finále nevešla. Dorostenecký mistr Evropy Filip Toul (6.E) se předvedl bojovným výkonem v rozběhu na trati 1500 m, ale na semifinále se staršími ještě nebylo. Přesto všichni mladíci udělali velmi dobrý dojem a získali spoustu nových zkušeností i přátel.